BŪT VESELAM

Šajā lapā mēs runāsim par veselību.
Jo veselība ir laimīgas dzīves pamatā. Un par veselību ir jāmācās rūpēties savlaicīgi.
Šeit mēs iepazīstināsim jūs ar iespējām kā mēs paši varam savlaicīgi rūpēties par savu veselību.

"Jūsu ķermenis ir māja, kurā jūs dzīvojat.

Bet par māju vismaz laiku pa laikam ir jāgādā. Jumts var sākt tecēt, krāns var sabojāties, kanalizācija var aizsērēt, termīti var sākt grauzt grīdas un sienas, un vēl neskaitāmas citas nelaimes var apdraudēt jūsu māju. Gluži, tāpat ir ar jūsu ķermeni - visām tā funkcijām un aktivitātēm, visām fiziskajām, garīgajām un dvēseliskajām sistēmām nepārtraukti -  gan dienu, gan nakti - ir nepieciešama jūsu uzmanība."

                                                                 
                                      /NormensV.Volkers
 grāmatas “Vesela resnā zarna” autors/ 

*******************************************************************
 Par ko mēs runāsim FEBRUĀRĪ uzzini šeit 




________________________________________________
JANVĀRĪ


Kopā ar SARMĪTI MAKAROVU iepazīsti sevi, savas emocijas,iemācies tās pārvaldīt un gūsti atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, sazinotes ar savu zemapziņu.




Piedalies INGAS GROMOVAS sejas jogas nodarbībās ar sejas vingrinājumiem un afirmācijām, kas uzlabo ārējo izskatu un sakārto organismu no iekšienes.



JURIS BRANTS  aicina  Jaunajā gadā katru padomāt par to, cik vērtīga ir mūsu dzīve, cik svarīgi ir sevi pilnveidot un rūpēties par sevi.


___________________________________

Novembrī ar mums kopā bija-


Kopā ar INGU GROMOVU mums ir iespēja atklāt "sejas jogas" lielo nozīmi uz mūsu veselību.



SARMĪTE MAKAROVA mācīs mums ar mīlestību atbrīvoties no aizvainojuma.



Kopā ar JURI BRANTU  izzināsim netradicionalus veidus kā palidzēt sev.


____________________________________________________________________________

Oktobrī par mūsu veselību rūpējās-

 

SARMĪTE MAKAROVA  
                        


JURIS BRNTS

____________________________ 

Mēs piedāvājam septembrī divus jaunus nodarbību ciklus!

SARMĪE MAKAROVA 
"Negatīvās emocijas un darbs ar tām"  

Tā ir unikāla iepēja neizejot no mājas, apgūt zināšanas,kas kardināli var izmainīt Tavu pašsajūtu un veselību.

JURIS BRANTS 
 "Būt veselam ar minimālu laika paterīņu"
Jūs iegūsiet sapratni un zināšanas par to, kā var izmantot ik minūti. 
Lai uzlabotu savu veselību, patērējot pēc iespējas mazāk laika.
_______________________________________ 


 22.maijā  mūsu vebinārā  runājām "Par veselību, Baobaba koka augli, dzērvenēm un citām mums svarīgām lietām"
  
Mūsu sarunas galvenās tēmas bija: 

-Faktori, kas ietekme mūsu veselību. 
-Mūsu mērķis ir uzlabot veselību, nevis saglabāt to. 
-Tests! Kā saprast, ka zarnu trakts ir piesārņots? 
-Sāksim ar zarnu trakta sakārtošanu.
-Kas ir baobaba koka auglis... 

Mūsu veselību ļoti lielā mērā ietekmē procesi gremošanas sistēmā. Gremošanas sistēmā notiekošie procesi ir ļoti komplicēti. Tā ir netikai apēstās pārtikas sagremošana. Tikai nesen zinātnieki konstatējuši zarnu traktas sēju ražot organismam vajadzīgos hormonus. Pat vēl vairāk – zarnu trakts izrādās lielākais endokrīnais orgāns! Visus cilvēka fizioloģiskos procesus, un pat psihes darbību, nosaka daudz dažādu hormonu darbība. Hormonu fons nosaka mūsu vispārējo veselības stāvokli, pašsajūtu un uzvedību. 95% hormona serotonīna tiek saražots zarnutraktā! Šis hormons atbild par mūsu emocijām – apmierinājumu, agresivitāti
Zarnu trakts ir īpašs veidojums cilvēka organismā. To „apkalpo” autonoma nervu sistēma, kas var darboties neatkarīgi no galvas un muguras smadzenēm. Zarnu traktā tiek saražots ap 70% organismam vajadzīgo imūnvielu!
*****************************************************************************
20.maijā  ar mums kopā bija INGA GROMOVA un mēs runājām „Kā palīdzēt sev pie bezmiega”

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā cilvēkos bieži vien veidojas viedoklis, ka miegs ir greznība, kurai neatliek pietiekoši daudz laika, jo darbs, ģimene un citi pienākumi šo laiku atņem. Taču kā ir patiesībā? Vai tiešām uz miega rēķina mēs varam iegūt laiku, lai pagūtu padarīt visus savus darbus? Protams, nē, jo miega sniegtajam labumam nav aizvietotāju. Katram, kurš grib būt vesels, ar dzīvi apmierināts un sekmīgs ikdienas darbos, kvalitatīvs miegs ir pamatvērtība, nevis greznība. Miega laikā mūsu organisms atgūst spēkus, atpūšas un atjaunojas, arī visa informācija, kuru esam saņēmuši aizvadītās dienas laikā, tā sakot sakārtojas un saliekas pa plauktiņiem, ne velti latviešiem ir teiciens: rīts gudrāks par vakaru.
Lūk tikai daži Ingas padomi:

*Vajadzētu ievērot, laicīgi iet gulēt, ne vēlāk par plkst.23:00.

Nakts stundā no plkst.24:00-02:00 darbojas neiroķīmiskie procesi, kas ražo attiecīgas enerģijas rezerves un hormonus. Ja šie hormoni nav pienācīgi saražoti, par ko atbild somatotropais hormons un serotonīns, tad cilvēks pamostas noguris un īgns.

*Pēc pusnakts aizmigt būs stipri grūtāk un miegs būs caurs, jo melatonīns, jeb „miega hormons”, veidojas no serotonīna, iestājoties tumsai. Bez melatonīna cilvēks nevarētu aizmigt un izgulēties. Ja cilvēkam organismā trūkst serotonīna, kura deficīts veidojas stresa apstākļos un pie depresīviem stāvokļiem, nervu sistēma paliek vājāka un sāk attīstīties iemigšanas traucējumi un miega problēmas. 

* Kas palīdz, pie bezmiega

 Lavanda: 
Pret bezmiegu labi palīdz Lavanda. Tā var būt gan izkaltēta un drēbju maisiņā palikta zem spilvena, gan eļļiņas veidā uzpilināta pa diagonāli uz spilvena stūriem.
Tai piemīt nomierinoša iedarbība, tā arī uzlabo miegu, iekšēji līdzsvaro, mazina garastāvokļa svārstības, remdē galvassāpes, veicina organisma aizsargspējas, ārstē ādas iekaisumus, veicina audu reģenerāciju, atbaida kukaiņus.

Elpošana: 
Jo lēnāk un dziļāk elposiet, jo palēnināsiet savu sirdsdarbību un asins cirkulāciju, kas ļaus jums ātri iemigt. Elpošanai jābūt tik klusai, ka paši nedzird savu elpu.
Jo tieši šajā brīdī skābeklis veic milzum lielu nozīmi jūsu organismā, tas muskuļiem noņem spriedzi un tonusu, palēnina sirdsdarbību un asins sāk lēnām cirkulēt, veicinot jums patīkamu saldu miegu


 *******************************************************************

18.maijā mēs tikāmies ar JURI BRANTU  un šoreiz mūsu saruna bija kā 
"Domāt ikdienā, ko mēs runājam- cik būtiski ir pareizi domāt un kā ir pareizi domāt.''


Lūk, ko Juris mums iesaka:

"Ja mēs iekšēji runāsim un koncentrēsim savu enerģiju uz to, kas mums ir patiesi vajadzīgs un noderīgs, kas var radīt labumu apkārtējiem cilvēkiem un videi, līdz ar to mēs vairosim savu pozitīvo enerģiju, jo mēs zināsim precīzi, kam mēs dodam savu enerģijas daudzumu. Tamdēļ ar runu mēs radam arī enerģiju un vibrāciju. Piedomāsim, ko runājam, apslāpējot egoismu un sava viedokļa uzspiešanu citiem (kas ir arī sava veida Egoisma izpausme), citu aprunāšanu, bet izkopsim sapratni, līdzcietību, neitralitāti un tukšvārdību aizvietosim ar kādu koncentrētu un apzinātu rīcību, mēs sapratīsim un sajutīsim, ka ar mums notiek labas un pozitīvas lietas dzīvē. Piedomāsim ko runājam un kādus vārdus sniedzam citiem. Lai visiem pozitīvas domas un mēle rosa skaistus gaišus un mīlestības pilnus teikumus sev un sev apkārtējiem."

***************************************************************** 

11. maijā pie mums viesojās INGA GOMOVA un mēs runājām kā 
„Uzlabo veselību ar bioenerģētiskiem punktiem kāju pēdās.

Mūsu kāju pēdas ir unikālas. Mūsu senči zināja to un tāpēc skraidīja ar basām kājām pa zemi un akmentiņiem, tādējādi masējot pēdas. Jo uz pēdām atrodas punkti, kas attēlo visus mūsu ķermeņa orgānus, un iedarbojoties uz tiem, mēs mierīgi un efektīvi iedarbojamies uz visu organismu, labvēlīgi regulējot visas iekšējo orgānu funkcijas. Pēdu konstrukcija sastāv no 26 kauliem, 33 locītavām, kas ir nostiprinātas ar saitēm. Pēdas unikālais mehānisms amortizē grūdienus un triecienus, kas cilvēkam rodas ik uz soļa. Šajā procesā liela loma ir trīs atbalsta punktiem pēdā:
1) papēdim
2 )pirmajai pleznas kaula galviņai
3) piektajai pleznas kaula galviņai.
Ja kāda no saitēm kļūst vājāka, tad sākas kājas īkšķa kauliņa deformācija, jo saites sāk kaulus pastiprināti vilkt uz savu pusi. Ja pēdas velves ir saplacinātas, pārslogotas, pēdas enerģija vairs nedarbojas ar pilnu slodzi un katrs stingrāk spertais solis rada satricinājuma enerģijas vilni, kas aizceļo no pēdām tālāk uz attiecīgo ķermeņa orgānu. Pēdas kauliem deformējoties, tiek izjaukta pēdas atbalsta punktu sistēma, un pēda nespēj pilnvērtīgi veikt savu funkciju. 


*************************************************************************

6. maijā mēs tiekamies uz sarunu  "Viss par veselību, par alternatīvu zālēm un Baobaba koka augli"


Kad mēs ārstējam slimības, mēs apspiežam mūsu ķermeņa dabīgo reakciju.
Ja mēs gribam uzsākt jaunu dzīves veidu mums ir jāsāk ar jēdzienu atbildība.
Mēs visā vainojam citus.
Varbūt, kāds cenšas darīt visu pareizi un seko līdzi uzturam, piekopj fiziskas aktivitātes, daudz laika svaigā gaisā un saulē, bet vienalga nav vēlamā rezultāta, jo mēs visu nogalinām ar savām domām, kas mūsu galvās.
Faktori, kas ietekme mūsu veselību
Ekoloģija.
Nepareizs uzturs.
Stress.
Nepareizs dzīves veids.
Gaiss ko elpojam
Kādas ir alternatīvas:
Pastāvīgs darbs ar sevi.
Pārskatīt savu dzīves veidu.
Svarīga dienas sastāvdaļa fiziskās aktivitātes.
 Mainīt savu uzturu pēc iespējām
- bagātināt ar dabīgiem vitamīniem un minerālvielām
- ēst pēc iespējas vairāk svaigu pārtiku
- izslēgt no savas ēdienkartes pusfabrikātus.
Iepazīties un izzināt, ko mūsu organismam dod funkcionālā pārtika


******************************************************************************

4.maijā mēs tikāmies ar Ci gun un reiki meistaru,dziednieku JURI BRANTU 
mēs runājām “Cilvēka fiziskā veselība saistībā ar emocionāliem pārdzīvojumiem"


Katrs cilvēks, kopš piedzimšanas, ir piedzimis bez pieredzes dzīvot. Katrs nākamais mirklis no mūsu dzīves nes mums pieredzi, emocijas un emocionālus pārdzīvojumus, vai tie ir pozitīvi, vai negatīvi, tas jau ir atkarīgs no cilvēka būtības, jau iedzimstot, kādā vide viņš aug. 
Ar apkārtējo vidi ir domāts, kur mēs dzīvojam(laukos vai pilsētā) tajā ir liela nozīme, jo pilsētā dzīvojošam cilvēkam ir daudz lielāka kustība apkārt, gaiss ir pavisam savādāks un dzīves temps ir savādāks(ātrāks), tas attiecās uz vienkāršākām lietām. Pilsētas iedzīvotājs ir pakļauts lielākam stresam nekā laukos dzīvojošais, jo visur kur viņš iet, viņu ieskauj komercijas publikācijas, tautu masas, kuras virza skatienus uz cilvēku, arī raida, dažādi enerģētiskie sajaukumi.

Juris mums deva piemērus, kā mūs emocijas un izteiktais vārds ar laiku var ietekmēt mūsu veselību.  
Es tevi negribu redzēt – atbildēs par mūsu redzi.  
Es negribu tevi vairs dzirdēt un līdzīgi teikumi, kuri beidzas ardzirdi/ēt – atbild par mūsu dzirdi  
Man negaršo šis ēdamais, es to nevēlos ēst, man tas uzdzen vēmienu – var izraisīt bulīmiju, kuņģa problēmas, aizkuņģa dziedzera problēmas, mutes problēmas, kā arī kaulu problēmas (zobu iekaisumu un izkrišanu) 
Es nekur negribu iet, kur nu vēl skriet, man tas nav vajadzīgs, es labi jūtos tā pat esot šeit dīvānā – atbildēs par jūsu kustību traucējumiem, var izraisīt stipru osteoporozi, auto imūnās kustību saslimšanas. Pie mazāka iekaisuma var izveidoties gangrēna.  
Tu mani uztrauc, tu mani dzen stresā – izraisa ar laiku paaugstinātu asinsspiedienu, sirds aritmiju un aknu darbības traucējumus.
Tas ir tikai ne liels ieskats mūsu nodarbībā. Juris ari atbildēja uz klausītāju uzdotajiem jautājumiem. Ar Juri Brantu mēs maijā tiekamies vēl.
Un tas ir 18.maija, kad runāsim - "Domāt ikdienā, ko mēs runājam- 
cik būtiski ir pareizi domāt un kā ir pareizi domāt.

*******************************************************************************
29.aprīlī mēs tikāmies uz sarunu "Par ekoloģisku un ekonomisku saimniekošanu"

Vakardienas mēs pirmo reizi tikāmies ar "zaļo cilvēku" AGITU BERGANI-BERĢI. Tā bija  informācijas piesātināta 1,5 stunda. Un galvenais, mums bija par ko padomāt vai mēs gribam, lai mūsu bērni un mazbērni var brīvi dzīvoties mūsu Baltijas jūras baltajās smiltis un peldēties mūsu vienīgajā jūrā. Un mēs jau visi zinām patiesību, ja gribam izmainīt pasauli, tad jāsāk ar sevi un arī šajā jomā viss sākas ar mums,ko mēs lietojam ikdienā un cik mēs izprotam vai neizprotam kā tas ietekmē gan mūsu un mūsu tuvinieku veselību, gan arī kopuma vidi,kurā mēs dzīvojam.
kaut vai viens fakts, kas lika mums aizdomāties - 


Fosfāti no mazgāšanas līdzekļiem  veido 9-24% no kopējā fosfora daudzuma, kas nonāk  jūrā.            
Tas ir 3000- 6000 tonnu gadā
Agita mūs iepazīstināja ar 
Tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļu ABC
Runājām  kādu ietekmi uz mums atstāj mīkstinātāji, balinātāji un smaržvielas.

Ar Agitu mēs tiekamies jau 27.maijā kad mūsu sarunas tēma būs -.
"Kādu kosmētiku mēs lietojam un vai dezodorants ir mūsu ienaidnieks vai draugs."


 ****************************************************************************
22.aprīlī mēs tikāmies vebinārā uz sarunu "Kā mēs paši varam sev palīdzēt pie augsta asinsspiediena un hipertonijas"

Mums jau kādu laiku ir unikāla iespēja vismaz 2x mēnesī tikties 
ar sejas jogas pasniedzēju INGU GROMOVU. 
Un Inga mums stāsta, māca un rādi, kā mēs paši varam sev palīdzēt gan iegūt skaistus sejas vaibstus, gan arī kā ar akupunktūras palīdzību palīdzēt sev un savai veselībai.
 Hipertonija ir diagnoze, kas apzīmē paaugstinātu asinsspiedienu jeb asinsspiedienu virs normas. Hipertonija rodas daudzu faktoru dēļ – liekais svars, stress, pārmērīgs sāls daudzums uzturā, sēdošs darbs, diemžēl, to var veicināt arī iedzimtība.
Šovakar mēs uzzinājām punktu asinsspiediena samazināšanai un ko vēl varam paši darīt,lai samazinātu asinsspiedienu. 
Vēl Inga mums parādīja mudru asinsrites uzlabošanai.
 Pareizs uzturs un veselīgs dzīvesveids ir vislabākā hipertonijas profilakse. 


**********************************************************************************

20.aprīlī mēs tikāmies vebinārā uz sarunu "Sievietes veselība un Baobablife".

        Neliels ieskats par ko mēs runājām:
     
        Mūsu organisma veselību ietekmē:
      1.gaiss, ko elpojam
      2.pārtika, ko lietojam,
      3.sadzīves ķīmija,
      4.dekoratīvā kosmētika. 
      Sieviete vidēji ikdienā lieto aptuveni 8 -15 dažādus kosmētikas produktus (šampūns, balzāms, roku krēms, lūpu krāsa, tuša, dezodorants, ziepes utt). Visos šajos līdzekļos kaitīgo vielu (par kurām ir pamatotas aizdomas par saistību nopietnām slimībām, piemēram, vēzi) līmenis nepārsniedz dienas normu. 

BET mēs lietojam dienā nevis vienu produktu, bet daudzus. Un šīs kaitīgās vielas summējas. Sieviete vidēji savas dzīves laikā izlieto aptuveni 110 kg kosmētikas līdzekļu. Ir pilnīgi skaidrs, ka intuitīvās spējas un uztveres asums augstākā līmenī ir tādai sievietei, kuras veselība ir tik laba, cik vien mūsdienu apstākļos un mūsdienu paaudzei tas ir iespējams.. Taču, ja sieviete nekad nav rūpējusies par savu resno  zarnu, viņas jūtas ir notrulinājušās, viņas dabiskie instinkti snauž un prāts nemitīgi sliecās uz gaušanos.

Mēs arī runājām, kā problēmas zarnu traktā ietekmē citu orgānu darbību. 
Te tikai daži: 
       Nespēja laikus iztukšot piepildīto urīnpūsli, kamēr resnā zarna ir pilna ar rūgstošu un pūstošu masu, nereti izraisa tos menstruāciju traucējumus, no kuriem tik bieži cieš gan jaunas meitenes, gan nobriedušas sievietes.
      Sievietei jārūpējas gan par vairogdziedzeri, gan par resno zarnu.Lai ķermeņa vielmaiņa noritētu normāli, ir vajadzīgs vairogdziedzera hormons tiroksīns.Tāpēc vielmaiņas procesos vairogdziedzeris un resnā zarna darbojas kā vienots mehānism.

Uzzinājām, kas ir funkcionālais pārtikas produkts “Baobablife” un kā tas var palīdzēt sievietei sakārtot veselību. Ko mēs iegūstam uzturā lietojot šo sabalansēto pārtikas produktu:
1. Normalizē hormonālo līmeni
2. Mazina sāpes menstruācijas periodā
3. Menopauzes diskomforta novēršanai
4. Palīdz pie neregulārām menstruācijām
5. Atbrīvo no piena sēnītes
6. Novērš vaginālo disbakteriozi
7. Palīdz grūtniecēm
8. Skaists un starojošs izskats

No beigumā runājam par dabīgo kosmētiku, jo biokosmētika ir ideāli piemērota tiem, kas domā par savas ādas labsajūtu ilgtermiņā un vēlas, lai tā labi izskatītos arī pēc 10 un vairāk gadiem.

"Notici, ka Tu esi brīnums tikai tāpēc vien, ka esi Sieviete.
Esi kā upe - pastāvīga un mūžam mainīga."
                                                                    /Jogi Badžans/