Ko gaidīt no Koka Zirga gada?


Gads sākas 2014. gada 30. janvārī pl. 23:38 pēc Latvijas laika.

Gada stihija jeb elements – koks, kas sevī ietver zaļganās krāsas, to skaitā zilganzaļu, salātzaļu un citas nokrāsas. Zirgs simbolizē enerģiskumu, aizrautību un cēlumu. Tāds 2014.g. talismans var būt dažādu stihijas krāsu nokrāsas cēla un enerģiska izskata Zirgs. To var izmantot gan kulonos, bildēs, zīmējumos, statujās utt. Koka zirgs – tas ir dzīvnieka graciozitātes un dzīvā koka dabas spēks, kas ceļā uz mērķi spēj pārvarēt neiedomājamus šķēršļus. Tas ir gads mērķtiecīgiem cilvēkiem, kuri spēj sasniegt izvirzītos mērķus, ieguldot ne jau pašu vieglāko darbu. Zirgs - tā ir vitalitāte, asprātība, neatkarība, izsmalcinātība, dzīvesprieks, komunicēšanās, labsirdība un arī bagātība.
Tieši 2014. gada Zirga gads būs dinamisks, spilgts, piesātināts. Par cik gada stihija ir koks, tad tas saistās ar praktiskumu, bet tai pašā laikā arī neiecietību, cilvēki ātri iedegas.
Zirgs ir simbols sekojošiem gadiem: 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026.
Zirgu ideālie partneri ir Suns un Tīģeris. Līdz ar to šo zīmju pārstāvji Zirga gadā jutīsies visomulīgāk un labāk.


Kā sagaidīt Koka Zirga gadu

Raksturīgākās krāsas – zaļa, zilganzaļa, salātzaļa, zilganzaļa, kas simbolizē miera stāvokli, atspoguļo garīgās un fizioloģiskās vajadzības, kā arī izaugsmi, mērķtiecību. Aicina cilvēku aizdomāties par dzīves jēgu un izzināt patiesību.
Sagaidot Zirga gadu, jāizvirza mērķi, kuru sasniegšanai pēc tam jāvelta visa sava enerģija un spēki. Lietderīgi likt lietā arī iztēli, kas Zirgam lielā mērā raksturīga.
Neatkarīgajam un brīvdomīgajam Zirgam padomi nav vajadzīgi. Viņš dod priekšroku tādai uzvedībai, kādu uzskata par vajadzīgu, bet neveiksmes pārdzīvo ļoti smagi.
Pēc Austrumu zinībām Zirgs ir tīra saprāta un gudrības simbols. Tādēļ 2014.gads visiem radošā darba veicējiem ir kā sava veida pārmaiņu gads - tas sola gudru rīcību un tikpat gudrus lēmumus. Mūza tos bieži apmeklēs. Būs daudz jaunu ideju, domu – smadzenes no tām gandrīz vai plīsīs. Labi iesaistīties dažādos interesantos un radošos projektos.

2014. gadu vēlams sagaidīt ar draugiem un ģimenes lokā, jo Zirgs ir labsirdīgs dzīvnieks, piesaistīts mājai un ģimenei. Vēlama jautrā kompānija un plašas telpas, nevis „maza ligzdiņa”, jo zirgiem vajadzīgs plašums. Vietā būs aizraujoša mūzika, rokenrols un disko. Tā kā zirgs nelabprāt ļauj sev uzlikt iemauktus, tad neuzspiediet savu gribu citiem, neesiet pārāk radikāli un neordināri rotaļu izvēlē.
Vecā gada pēdējās minūtēs domās atvadieties no visa vecā un noskaņojieties uz dzīvi, kurā vajadzēs paļauties tikai uz sevi, bet ieguldītais darbs nesīs rezultātus. Gadu mijā domājiet labas domas.


Ko apģērbt, sagaidot Zirga gadu

Vēlams neparasts tērps ar izsmalcinātām līnijām, elegants un aristokrātisks, tāpat kā zirgs. Līdzās zaļajiem toņiem vajadzētu izmantot arī zilo, violeto un melno, bet izvairīties no oranžas, sarkanas un spilgtas saules dzeltenas krāsas. Vērība jāpievērš noteikti apaviem – labi būtu ar augstiem papēžiem, dažādi skaisti zābaciņi, kas var būt arī izsmalcinātā kantri stilā ar dažādām skarām. No rotājumiem Zirgs vispār mīl dārglietas un spožumu. Vietā būs arī koka krelles, roku sprādzes vai kuloni.

Tērps var būt garš vai mini, galvenais, lai tas izceltu jūsu dabiskās formas, jūsu būtību. Rotājumam noderēs dekori mazu zirdziņu vai pakavu formā. Var izmantot ādas siksnu vai lentīšu pinumus. Jūsu ādai un veļai jābūt gludai un zīdainai kā labi kopta zirga spalva, tādēļ savlaicīgi par to parūpējieties (epilācija, krēmi). Ja rotaslietas nav solīdas un vērtīgas, tad labāk iztikt bez tām. Vēlams akurāts manikīrs, izmantojot mierīgas krāsas laku vienādā tonī. Frizūru veidot nevajadzētu, matus labāk izlaist vaļējus vai sasprogot. Vijīgi mati atgādinās zirga krēpes. Var matus saņemt arī zirgastē, bet tad tiem jābūt gludiem. Vīrieši var apģērbt kādu vienkrāsainu krekliņu, džemperi, jaku un ierastos džinsus, jo klasisks uzvalks ierobežos kustības, bet zirgs taču iemauktus nemīl. Noteikti vajag noskūties un pirms tam apgriezt matus.


Kā rotāt māju

Tā kā 2014.gada stihija ir koks, tad dzīvoklī var izvietot ziedus un puķes, kā arī koka vāzes, šķīvjus un citas koka lietiņas. Ziediem jābūt tādiem, kas aug uz augšu. Tie var būt arī ziedi podiņos, kas priecēs acis ilgāku laiku. Var izgatavot ziedu vainagu vai kokus no papīra un zariņiem, izrotājot ar krāsainiem papīriem, vati, koka krellēm. Var iegādāties vienu vai vairākas zirga statuetes un novietot mājās, un svinību laikā tās var uzdāvināt draugiem. Var dāvināt arī magnētiņus ar zirgu attēliem stiprināšanai pie ledusskapja. 2014. gada amulets ir arī pakavs. To iesaka uzkarināt virs ieejas durvīm. Klāt var pielikt arī zvaniņus.

Ko likt galdā

Iederīgas sniegbaltas, lina un sastērķelētas auduma salvetes ar pašizgatavotiem gredzeniem un lentām, rotājumi no pērlītēm. Galdā noteikti jāliek svaigi ceptas maizītes, gaisam jāsmaržo pēc tikko ceptas maizes. Tie var būt arī dažādi kēksi un pīrāgi. Uz galda vietā būs siers, siera pīrāgi, auzu cepumi, kūka. Zirga mīļākais ēdiens – auzas. Galda vidū var novietot lielu trauku ar auzu biezputru vai sadiedzētas auzas. Tāpat vajadzīgs liels trauks ar zaļumiem, simboliski rupjmaize ar sāli. Cienastā pārsvarā dārzeņi, īpaši burkāni, jo zirgs tos ciena un ir zālēdājs. Labi noder dažādi salāti un augļi. Simbolisks galda noformējums, veidojot zirga siluetu. Var likt galdā arī gaļas ēdienus, piemēram, kotletes ar auzu pārslām, bet no zivīm vajadzētu izvairīties. Uz galda labi iederēsies dārzeņu salāti, bet desertā – auzu cepumi vai ābolu kūka, pīrāgs. Alkohola vietā labāk izdzert glāzi minerālūdens, sulas vai piena kokteili, jo zirgs nemīl piedzērušus cilvēkus. Ēdienus nevajag reglamentēt, var ēst, cik vēlas, jo ēdiens pārsvarā viegli sagremojams. Jo mazāk ēdiens termiski apstrādāts, jo zirgam patīkamāk. Vēlams izvairīties no krāsvielām un konservantiem.Veiksmi visiem gatavojoties!

Un teikamies 30.janvārī plkst.23.30 "Dzīves elpas" vebinārā

Materiāls sagatavots pēc  www.simboli.lv